وقت بازی

 چه کسی شناخته انجام گرفته ترین ورزشکاران المپیک در تاریخ ایالات متحده آمریکا هست؟ • وقت بازی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

Evelyn Ashford (100 متر، ۲۰۰ متر / دو و میدانی)

در نیمه دوم قرن بیستم، Evelyn Ashford، کنجکاو آمریکایی Evelyn Ashford در چهار گیم تابستانی شرکت کـــرد: کانادا ۱۹۷۶، لس آنجلس ۱۹۸۴، کره ۱۹۸۸ و اسپانیا در سال ۱۹۹۲ پس از برنده انجام گرفتن در محاکمات المپیک آمریکا. در اواخر ۱۹۸۰، او عضو تیم ملی المپیک ۱۹۸۰ بود که گیم های مسکو را به دلایل سیاسی تحریم کـــرد. او همچنین موفق به کسب مدال های متعدد و جوایز ویژه در مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات ملی انجام گرفت و در طول دوران حرفه ای خود، دو مدال المپیک را به دست آورد، از جمله یک مدال طلای ۱۰۰ میلیون خانوم در گیم های تابستانی ۲۳٫

توماس بورک (موزیک و فیلد)

در نخستین گیمهای مدرن در پایتخت یونان آتن، در پایان قرن نوزدهم، تومر برک دو مدال طلای المپیک : ۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر، تبدیل انجام گرفتن به پیشگام در تاریخ راه و زمینه. تعداد سال بعد، ایالات متحده به یک نیروگاه در زمینه های ورزشی در زمین تبدیل انجام گرفت، مدال طلای متعدد المپیک را به دست آورد و زیادی از پرونده های جهانی را تنظیم کـــرد.

Cassius Clay (19459002)

در گیم های المپیک ۱۹۶۰ در پایتخت ایتالیا رم، کاسیوس Clay متولد کنتاکی – پس از آن به نام محمد علی – مدال طلای سبک وخانوم سنگین را به دست آورد. سی و شش سال بعد، او مشعل المپیک را برای گیم های سنتنیال در آتلانتا (گرجستان، ایالات متحده) روشن کـــرد. پس از پیروزی در خاک ایتالیا، او یکی از بزرگترین بوکسورهای حرفه ای پایان دوران بود.

جانت ایوانس (شنا)

در سال ۱۹۸۸، جانت ایوانز یکی از معروف ترین شناگران روی زمین بود، پس از گرفتن سه مدال طلای ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر و ۴۰۰ متر درختی فردی گیم های المپیاد ۲۴ در سئول. بنابراین، یک سال بعد، جایزه جایزه جیمز E. سالیوان را به دست آورد. در سال ۱۹۹۲، او در مسابقات تابستانی اسپانیا جای دیگری را کسب کـــرد. او در طی دوران خانومدگی المپیک خود، هفت رکورد جهانی را تعیین کـــرد. او از Fullerton، CA قدردانی می کند.

میا هم (فوتبال)

تقریبا همه در سراسر ایالات متحده از شیکاگو و کانزاس سیتی تا میامی ساحل، منطقه و Anchorage، نام Mia Hamm را شنیدند. دلیل؟ از لحاظ تاریخی، خانم هام حیاتیترین گیمکن تاریخ فوتبال آمریکا (آقا یا خانوم) هست. در سال ۱۹۹۱، او به سرعت به عنوان یک گیمکن در سطح جهانی گیم کـــرد، زمانی که تیم ملی او در نخستین مسابقات قهرمانی جهان در فینال افتتاح انجام گرفت. سپس، در مسابقات المپیک خانومان فوتبال در مسابقات تابستانی ۲۶، به تیم ایالات متحده به عنوان مدال طلا در نخستین مسابقات المپیک خانومان کمک کـــرد. تا سال ۲۰۰۴، تیم او در گیم های تابستانی در آتن پس از یک مدال نقره در گیم های ۲۰۰۰ سیدنی به پایان رسید. علاوه بر یادگیری مدال المپیک و دیگر دیدارهای بین المللی، او همچنین طرف آمریکایی را به دومین جام جهانی خود در پایان دهه ۱۹۹۰ هدایت کـــرد؛ هام و همکارانش آمریکایی عنوان جهانی را با شکست دادن تیم از جمهوری خلق چین (PRC)، ۵-۴، در قبال ضربات پنالتی در گل رز در پاسادنا (کالیفرنیا) به دست آوردند. هام در ۱۷ مارس ۱۹۷۲ در منطقه سلما، آلاباما متولد انجام گرفت. بیل کلینتون، مدیر سابق ایالات متحده، یکی از طرفداران او هست.

بروس ژنرر (ده ها قطعه / پیگیری و فیلد)

در سال ۱۹۷۶ گیمهای مونترال، بروس ژنرر رویداد دفاعی را دستگیر کـــرد و در طول یک نبرد با نیکولای آیلوف از رکورد جهانی ۸٫۶۱۸ نقطه اتحاد جماهیر شوروی سابق (رقیب اصلی خود)، که سومین بار به پایان رسید. با توجه به عملکـــرد قابل توجه آن در کانادا، جنرر یکی از محبوب ترین ورزشکاران دهه ۷۰ بود.

کارل لوئیس (موزیک و فیلد)

در مرحله جهان، کارل لوئیس یک نماد ورزشی هست که به خاطر پیروزی اش در گیم های تابستانی. شگفت آور او موفق به کسب ۹ مدال طلای المپیک (۱۰۰m، ۲۰۰m، ۴x100m رله، پرش طول)، تبدیل انجام گرفتن به یکی از بزرگترین ورزشکاران آقا در قرن بیستم، همراه با جسی اوونز (موزیک) و نیکولای آدریانوف (ژیمنهستیک). علاوه بر این، او ۱۰ طلا را در مسابقات جهانی IAAF در اروپای غربی و ژاپن به دست آورد. او از بیرمنگام، آلاباما هستقبال می کند.

ادوین موس (دو و میدانی)

ادوین موسی هرگز یک نژاد را از ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۷ به دست نیاورد. ۱۲۲ برنده! در طول این سالها، دو مدال طلای المپیک (مونترال ۷۶ و لس آنجلس ۸۴) را جمع آوری کـــرد. موسی در صحنه به عنوان نماد بین المللی در جهان به دنیا آمد زمانی که او ۱۱۰ مؤسسه آقاان را در گیم های تابستانی XXI در کانادا در یدلایمخیرات ۱۹۷۶ اسیر کـــرد. در طول این گیم، او ضرب و شتم رکورد المپیک جان Akii-Bua با ۴۷٫۶۴ ثانیه. چهار سال بعد او رکورد شخصی خود را به ۴۷٫۱۳ کاهش داد

جسی اوونز (۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، پرش طول / راه و میدان)

جسی اوونز پس از پیروزی چهار مدال طلای المپیک در گیمهای ۱۹۳۶ در برلین (آلمان). با زمان ۱۰٫۳ ثانیه (یک رکورد جهانی جدید)، او ۱۰۰ متری را دستگیر کـــرد. سپس پس از شکست دادن لوتز لانگ از آلمان، محبوب ترین خواننده در برلین ۳۶، اوون در نخستین بار در آقاان پرش بلند به راه افتاد. علاوه بر بردن طلا، در روز بعد، او یک رکورد جدید المپیک را با ۲۰٫۳ ثانیه در ۲۰۰ متر تنظیم کـــرد. تحت هدایت اوون، ایالات متحده آمریکا ۴X100 متر آقاان را با رکورد جهانی جدید ۳۹٫۸ ثانیه برد. اوون از آلاباما هستقبال می کند.

مایکل فلپس (آبزیان)

مایکل فلپس به عنوان "ورزشکار برجسته قرن بیست و یکم" مدال طلا افزایش از مجموع ۱۰ کشور در سراسر جهان: هند (یک کشور با یک میلیارد نفر جمعیت و نخستین گیم المپیک خود را در سال ۱۹۰۰) ایسلند، ونزوئلا، عربستان سعودی، شیلی، لوکزامبورگ، مولداوی، سودان، برونئی دارالسلام و جمهوری سوسیالیستی ویتنام. تا سال ۲۰۰۴، فلپس شش طلا را در گیم های آتن دستگیر کـــرد. در گیم های بعدی، او مجموعا ۸ مدال طلای المپیک را انتخاب کـــرد. او در ۳۰ ژوئن ۱۹۸۵ در بالتیمور (مریلند) متولد انجام گرفت.

مارک اسپیتز (Aquatics)

در سالهای ۱۹۷۲ گیمهای تابستانی مونیخ، برجسته ترین عملکـــرد شنا توسط مارک اسپیتز (ایالات متحده آمریکا) به دست آمد که هفت طلایی را جمع آوری کـــرد. پیش از ۱۹۷۰، اسپیتز پنج جایزه قاره را در گیم های Pan American در وینیپگ، مانیتوبا (کانادا) به دست آورد، رکوردی که تا سال ۲۰۰۷ با شکست ناپذیری ادامه یافت، زمانی که طعمه پرایرا، برزیل را در گیم های قاره ای در ریو د ژانیرو

جیم تورپ (Decathlon / Athletics)

با ۸۸۴۷ امتیاز، جیم تورپ نخستین نفری بود که در مسابقات المپیاد ۵ در هستکهلم سوئد پیروز انجام گرفت. از لحاظ تاریخی، او یکی از بزرگترین ورزشکاران سراسر جهان هست. جالب این که این ورزشگر شگفت انگیز در قرن بیستم عضویت در تالارهای ورزشی افزایشی از منطقهت داشت. به دنبال کار حرفه ای خود، او انتخاب کـــرد که به عنوان یک حرفه ای عمل کند. او تبدیل به محبوب ترین ورزشکار در تاریخ آمریکا انجام گرفته هست.