وقت بازی

 پازل وحشتناک کلمه • وقت بازی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

 پازل وحشتناک کلمه

دسته بندی : مرجع بازی تاریخ : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

پازل کلمه پازل یک نوع پازل هست که در آن گیمکن نیاز به پیدا کـــردن کلمات هست که در آرایه ای از حروف پنهان انجام گرفته هست. حروف در ردیف ها و ستون ها مرتب انجام گرفته اند، مثل یک شبکه، و همه شکل پازل ها نیازی به مربع یا مستطیل ندارند (مربع ها و مستطیل ها شایع ترین شکل ها برای این شکل ها هستند، اما پازل ها می توانند شکل های دیگری باشند نیکو).

کلمات پنهان را می توان در هر موقعیت و جهت گیری در شبکه قرار داد. واژه ها می توانند از رهست به چپ، رهست به چپ، پایین، بالا، یا در جهت قطری حرکت کنند. علاوه بر این، کلمات می توانند همپوشانی داشته باشند و یا تقاطع شوند، و فقط برای ایجاد پازل که کمی دشوار تر هست، نه هر نامه در شبکه حتی بخشی از یک کلمه هست. به طور معمول گیمکنان لیستی از کلمات دقیق را برای جستجو می دهند، اما پازل را می توان دشوار تر کـــرد، اما چنین لیستی را ارائه نمی دهد و به سادگی به گیمکن اجازه می دهد که یک اشاره یا سرنخ به نوعی از کلمات برای جستجو باانجام گرفت.

زیادی از بزرگسالان و اغلب بچه ها از حل پازل کلمه ی سرکش لذت می برند – آنها می توانند زیاد سرگرم کننده باشند! پازل همچنین می توانند از امکانات تعلیمی هستفاده کنند، مخصوصا در کلاس های K-12 یا ESL (زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم) – برای حل آنها، شما باید زیاد دقیق به تلفظ دقیق کلمات توجه داشته باشید.

لغت ورد Word را می توان با دست یا با کمک یک کامپیوتر ایجاد کـــرد. من تردید نخواهد کـــرد که ایجاد این پازل با دست آسان هست – در حقیقت می تواند زیاد دشوار به ایجاد یک پازل ارزشمند، به عنوان کلمات معقول در جهات مختلف، با همپوشانی و تقاطعات، می تواند مقدار زیادی از محاکمه و خطا اطمینان حاصل کنید که از یک مداد هستفاده کنید و یک پاک کننده مفید داشته باشید!) اگر از رایانه هستفاده می کنید، این کار خیلی ساده تر هست: به سادگی یک لیست از کلمات را به نرم افزار ساخانومده کلمه وارد کنید، یک دکمه را فشار دهید، و کلمه یونگ شما آماده چاپ هست.