وقت بازی

هشداراتی از عنوان انحصاری لغو انجام گرفته کنسول Xbox One با نام Stormlands منتشر انجام گرفت | • وقت بازی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

دارندگان کنسول Xbox One با لغو عناوین انحصاری این کنسول تکمیلا آشنا هستند. جدیدترین عنوان کنسل انجام گرفته نیز گیم مورد انتظار Scalebound بود که بنا به دلایل مشخص کمپانی مایکروسافت و ساخانومدگان آن از توسعه این گیم صرف نظر کـــردند. حال به تازگی نیز وب سایت Eurogamer در طی یک مصاحبه با مالک هستودیو Obsidian و مدیر عامل شرکت Feargus Urquhart هشداراتی از عنوان انحصاری لغو انجام گرفته Stormlands بدست آورده اند.

گیم Stormlands قرار بود به عنوانی جهان باز تبدیل شود که زیاد به گیم The Witcher شباهت داشت. محیط گیم تکمیلا پویا طراحی انجام گرفته بود. به عنوان مثال زمانی که شما یک هیولا را در محیط گیم مشاهده میکـــردید ممکن بود تعداد دیگری گیمباز نیز در همان زمان آن را دیده باشند و در نتیجه با کمک همدیگر میتوانستید به هیولا حمله کنید. در حین مبارزه نیز گیم به صورت خودکار فیلمی تکمیل از پایانی زوایا نبرد تهیه میانجام گرفت و پس از ویرایش در حافظه ابری ذخیره میگردید. و برای بازخورد گیمباز , ویدئو ضبط انجام گرفته به او ارسال میانجام گرفت تا گیمکن بتواند نبرد را با پایانی جزییات هیجان انگیزش تماشا کند.

Stormlands گیم انحصاری کنسول Xbox One بود اما همان طور که هستودیو Obsidian می گوید. چشم انداز گیم از چیزی که مایکروسافت انتظار داشت دور انجام گرفته بود زیرا مایکروسافت به دنبال اجرا ایده های خود بود و فرصت کافی برای عملی کـــردن پایانی این ایده ها وجود نداشت. در طی زمانی مایکروسافت تعداد کارکنان هستودیو Obsidian را افزایش داد تا بتواند روند توسعه گیم را بهبود بخانجام گرفت. اما کسانی که در این صنعت هستند میدانند که افراد افزایش لزوما سرعت کار در فرآیند توسعه گیم را افزایش نخواهد داد.

سرانجام در طی یک تماس گیم Stormlands در سال ۲۰۱۲ لغو گردید و در نتیجه تعداد زیادی از کارکنان هستودیو Obsidian کنار گذاشته انجام گرفتند. خوشبختانه این هستودیو هم چنان با توسعه عناوینی همچون Pillars of Eternity 2 , Pathfinder و عنوانی معرفی نانجام گرفته به کار خود ادامه میدهد. اما با این حال لغو عنوان انحصاری Stormlands برای دارندگان کنسول Xbox One ناآسوده کننده خواهد بود.